Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Začalo pracovať nové Obecné zastupiteľstvo. Starosta s poslancami zložili slávnostný sľub... Viac »

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky Viac »

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov Viac »

Mapový portál našej obce

Mapový portál našej obce

Vážení občania, dávame Vám do pozornosti nový mapový portál našej obce. Tu môžete získať informácie o vlastníckych vzťahoch, vyhľadať listy vlastníctva, prípadne služby v obci. Viac »

 

Kniha o Stillovi slávnostne uvedená do života

Vo štvrtok 20. októbra 2011 sa v penzióne Hritz v Novej Lesnej uskutočnila milá slávnosť pri príležitosti uvedenia novej knihy do života a povedomia širšej verejnosti. Autori Iveta KontríkováJozef Kontrík vydali osemdesiatstranovú publikáciu o jednom z najvýznamnejších tatranských horských vodcov, ktorý väčšinu svojho života prežil práve v Novej Lesnej – Jánovi Stillovi. Keďže kniha vyšla v nemeckom jazyku, je určená predovšetkým nemecky hovoriacim turistom, ktorí navštívia našu obec a Vysoké Tatry. Knižku uviedli do života významní novolesnianski horolezci, horskí vodcovia a športovci Viliam Černý, Ján Hanáček, Ladislav Harvan, Ladislav Šedivý, Ivan Urbanovič a Štefan Závadský symbolicky – posypaním knihy tatranskými žulovými kamienkami. Iveta Kontríková oboznámila hostí tejto akcie so životom Jána Stilla v Novej Lesnej, jeho prácou, úspechmi v oblasti horolezectva a horského vodcovstva. V diskusii k prednáške zaznelo potvrdenie skutočnosti, že Ján Still vystúpil ako prvý známy človek na Gerlach už v roku 1834. Na podujatí sa zúčastnili aj sponzori publikácie, ktorá vyšla v náklade 200 kusov – starosta obce Peter Hritz, majiteľ firmy Krypton Július Bartsch a architekt Tomáš Bujna. Ďalšími hosťami boli členovia Občianskeho združenia Nová Lesná – pani Oravcová, Hritzová, Šedivá, Obžutová, Ohrádková, pán Šedivý a pán Obžut sa samozrejme novinári z Tatranského dvojtýždenníka, Podtatranských novín, časopisu Vysoké Tatry a nemeckého mesačníka Karpateblatt a ďalší významní obyvatelia Novej Lesnej.
Záujemcovia si publikáciu môžu zakúpiť priamo od autorov alebo na Obecnom úrade za cenu 5,- eur.