Dni obce 2019

Dni obce 2019

Vyvrcholením dňa bolo ocenenie piatich občanov obce Nová Lesná za reprezentáciu obce: Filip Rác, Peter Pilát, Michal Kováčik, Lukáš Jambrich a Filip Bašista. Viac »

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky Viac »

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov Viac »

Mapový portál našej obce

Mapový portál našej obce

Vážení občania, dávame Vám do pozornosti nový mapový portál našej obce. Tu môžete získať informácie o vlastníckych vzťahoch, vyhľadať listy vlastníctva, prípadne služby v obci. Viac »

Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Začalo pracovať nové Obecné zastupiteľstvo. Starosta s poslancami zložili slávnostný sľub... Viac »

 

Poctiví získajú nálepku

partner-obce-web
Obecný úrad v Novej Lesnej bude špeciálnou nálepkou označovať tých ubytovávateľov v obci, ktorí poctivo platia daň z ubytovania. Týmto krokom chcú docieliť to, aby sa návštevníci, ale aj obyvatelia dozvedeli, ktorý podnikateľ si plní povinnosti voči samospráve.

„Nechal som urobiť štatistiky od roku 2010, kto z podnikateľov a koľko platí daň z ubytovania. Máme pocit, že nie všetci ubytovávatelia priznávajú adekvátnu časť svojho príjmu, ktorú by mali odviesť obci vo forme dane. Rozhodli sme sa, že by mali byť odlíšené tie prevádzky, ktoré poctivo platia daň z ubytovania a ktoré nie,“ okomentoval túto novú iniciatívu starosta obce Peter Hritz.

Ako dodal, v Novej Lesnej kritériá na daň z ubytovania spĺňa asi 20 zariadení. Je to podľa neho veľmi málo, vzhľadom na to, že ubytovacia kapacita v obci je niekoľkonásobne vyššia. Prevádzky, ktoré daň obci platia, budú vyznačené nálepkou s nápisom partner obce.

„Na internetovej stránke obce, na všetkých úradných tabuliach v obci budeme upozorňovať návštevníkov Novej Lesnej, aby sa ubytovávali v prevádzkach, ktoré sú označené ako partner obce. Veríme, že si návštevníci budú vyberať zariadenia, ktoré spolupracujú s obcou,“ uviedol Hritz.

Spomínanou nálepkou označia nielen ubytovávateľov, ale aj všetky súkromné prevádzky, ktoré s obcou spolupracujú pri organizovaní rôznych podu­jatí.

Marcela Nováková, Podtatranské noviny