Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Začalo pracovať nové Obecné zastupiteľstvo. Starosta s poslancami zložili slávnostný sľub... Viac »

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky Viac »

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov Viac »

Mapový portál našej obce

Mapový portál našej obce

Vážení občania, dávame Vám do pozornosti nový mapový portál našej obce. Tu môžete získať informácie o vlastníckych vzťahoch, vyhľadať listy vlastníctva, prípadne služby v obci. Viac »

 

Uspávanka Alexandra Kříža zaznela na celoslovenskej súťaži

alexander-kriz
Dňa 3. mája 2014 sa v Banskej Bystrici uskutočnila Detská interpretačná súťaž v sólovom speve. Prvé miesto vo svojej kategórii obsadila dvanásťročná žiačka Základnej umeleckej školy v Sabinove Anna Hitríková. Každý súťažiaci zaspieval štyri piesne. Laureátka Anna Hitríková súťažila o.i. s piesňou Otcova uspávanka, ku ktorej hudbu zložil Alexander Kříž a autorom textu je Marián Kováčik, nebohý manžel občianky Novej Lesnej Thelmy Kováčikovej. Je kuriózne, že práve túto skladbu zaradil Alexander Kříž do jeho nateraz poslednej zbierky skladieb Sonatíny (2013) len takpovediac „do počtu“, aby v notách sedel počet strán. A práve s touto skladbou žiačka zvíťazila. OPRAVA: Túto túto skladbu zaradil Alexander Kříž do jeho nateraz poslednej zbierky skladieb Sonatína 2013 a aj táto skladba prispela k víťazstvu žiačky.