Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Začalo pracovať nové Obecné zastupiteľstvo. Starosta s poslancami zložili slávnostný sľub... Viac »

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky Viac »

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov Viac »

Mapový portál našej obce

Mapový portál našej obce

Vážení občania, dávame Vám do pozornosti nový mapový portál našej obce. Tu môžete získať informácie o vlastníckych vzťahoch, vyhľadať listy vlastníctva, prípadne služby v obci. Viac »

 

Peter Škvaridlo

12.11.1950 – ✝14.01.2013

Peter Škvaridlo bol najúspešnejším trénerom severskej kombinácie a predsedom Športového klubu polície Štrbské Pleso. Bol členom Predsedníctva Slovenského zväzu biatlonu a predsedom komisie letného biatlonu.
Po skončení vysokej školy, kde študoval trénerstvo so zameraním na lyžovanie, prišiel na Štrbské Pleso a začal sa venovať severskej kombinácii. Po pár rokoch začali prichádzať prvé úspechy.
Rukami mu prešlo množstvo pretekárov zo Slovenska a Čiech, ktorí zo svetových podujatí priniesli veľa výborných výsledkov zo svetových šampionátov. Máloktorý tréner sa môže pochváliť takou šnúrou úspechov.
Vrcholom jeho trénerskej kariéry bol však rok 1991 na juniorskom svetovom šampionáte v nemeckom Reit im Winkl. Jeho zverenci tu v jednotlivcoch získali prvé, druhé, štvrté a šieste miesto a zvíťazili v tímovej súťaži. Z plejády úspešných združenárov spomeňme Jiřího Hradila, Milna Kučeru či Davida Saldáta.
Ani skvelé výsledky však nie sú vždy zárukou uznania a v roku 1993 musel odísť od reprezentácie i zo Štrbského Plesa.
Trénerská dráha sa stala okrajovou a do popredia sa dostalo podnikanie so športovými potrebami.
Aj napriek tomu stále mal snahu trénovať, či už vlastné deti alebo ratolesti svojich známych. Vytvoril biatlonový klub v Novej Lesnej, ten časom presídlil na Štrbské Pleso.
Peter Škvaridlo bol nekompromisný človek, tvrdý na seba i na druhých, čo mnohí nevedeli prijať. Jeho slovo však vždy platilo a to, že vedel rozpoznať talenty a doviesť ich až ku najvyšším métam sa nedá poprieť. Svojou prácou sa zapísal do histórie českého i slovenského športu.