Dni obce 2019

Dni obce 2019

Vyvrcholením dňa bolo ocenenie piatich občanov obce Nová Lesná za reprezentáciu obce: Filip Rác, Peter Pilát, Michal Kováčik, Lukáš Jambrich a Filip Bašista. Viac »

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky

Nová Lesná v relácii RTVS - Cyklopotulky Viac »

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov

Otvorenie Parku horských vodcov a záchranárov Viac »

Mapový portál našej obce

Mapový portál našej obce

Vážení občania, dávame Vám do pozornosti nový mapový portál našej obce. Tu môžete získať informácie o vlastníckych vzťahoch, vyhľadať listy vlastníctva, prípadne služby v obci. Viac »

Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Obecné zastupiteľstvo 2018-2022

Začalo pracovať nové Obecné zastupiteľstvo. Starosta s poslancami zložili slávnostný sľub... Viac »

 

Mladí hasiči v Novej Lesnej

Na počesť svätého Bartolomeja, patróna obce Nová Lesná sa v rámci osláv Dňa obce uskutočnil 24.08.2019 už 7. ročník súťaže mladých hasičov ,,O pohár starostu obce“. Organizátorom bola obec Nová Lesná a Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ), patriaci medzi najstaršie v okrese Poprad, ktorý si na budúci rok pripomenie 140. výročie svojho založenia. Na úvod zúčastnených privítal starosta obce Nová Lesná Ing. Peter Hritz, ktorý mladým hasičom poďakoval za to, že sa aj počas prázdninového obdobia venujú hasičskému športu a našli si čas súťažiť. V Novej Lesnej sa stretla hasičská mládež vo veku od 6 do 16 rokov, ktorá predviedla svoju pripravenosť v jednej z disciplín športu – v požiarnom útoku s vodou. V kategórii chlapcov a zmiešaných družstiev zvíťazil Spišský Štiavnik s časom 18,04 s. S rozdielom len 1 sekundu bola druhá Hranovnica (18,05 s) a tretie Kravany (19,06 s). Medzi dievčatami boli prvé Gánovce (19,06 s) a Spišský Štiavnik skončil druhý (21,03 s). Už tradične organizátori ocenili aj najmladších účastníkov súťaže – Magdalénku Derevjanikovú a Alexa Šubrta, oboch zo Štrby. Ceny najlepším odovzdal starosta obce, ktorý v záverečnom slove pozval mladých hasičov opäť o rok na súťažné zápolenie, ktoré sa bude konať v rámci osláv 140. výročia založenia miestneho DHZ. Mladí hasiči opäť potvrdili, že budú dôstojnými nástupcami a pokračovateľmi rozvoja dobrovoľnej požiarnej ochrany pod Tatrami. Je potrebné poďakovať organizátorom Dobrovoľnému hasičskému zboru v Novej Lesnej pod vedením predsedu DHZ Milana Šifru a veliteľa DHZ Róberta Bednára za prípravu peknej akcie pre mládež, ktorá prilákala nových záujemcov o požiarnu ochranu.
Milan Šifra